Wydawnictwo Gwo prezentuje pozycje: Tania Książka – Matematyka z plusem 3. Podręcznik do liceum i technikum. Zakres rozszerzony autorstwa Małgorzaty Dobrowolskiej, Jacka Lecha i Marcina  Karpińskiego.

Treści książki zostały opracowane zgodnie z wymogami aktualnej podstawy programowej nauczania matematyki w zakresie rozszerzonym na etapie szkół ponadpodstawowych. Zostały one przekazane młodzieży w przystępny dla niej sposób. Podręcznik adresowany jest dla uczniów, którzy ukończyli osiem klas szkoły podstawowej.

Co w nim znajdziemy?

Zagadnienia omówione w podręczniku są podzielone na mniejsze działy tematyczne, dzięki temu uczeń nie jest przytłoczony nadmiarem wiadomości do przyswojenia. Treści zredagowane zostały prostym i zrozumiałym dla młodego człowieka językiem. Przejrzysta struktura książki ułatwia korzystanie z publikacji. Pozycja zawiera różnorodne ćwiczenia pozwalające na urtwalenie zdobytej wiedzy oraz daje możliwość wykorzystania wiadomości teoretycznych podczas praktycznego działania. Pozwala to też na samodzielną weryfikację aktualnego poziomu opanowania wymaganego materiału z tego przedmiotu. Uczniowie znajdą w publikacji zadania o różnym stopniu trudności, tak że ci bardziej ambitni będą mogli poszerzać swoją wiedzę i ćwiczyć na bardziej złożonych przykładach. Liczne powtórzenia materiału dodatkowo uporządkowują potrzebne informacje. zagadnienia zaprezentowane zostały w sposób czytelny, najważniejsze z nich dodatkowo wyróżniono w treści tak by uczeń mógł szybko odnaleźć potrzebne informacje. 

Podręcznik może być wykorzystany jako narzędzie pomocne przy przygotowywaniu się do zdawania egzaminu dojrzałości z matematyki w zakresie rozszerzonym. Pozwala na rozplanowanie w czasie niezbędnego materiału by przyswoić go bez zbędnej presji. atrakcyjna dla młodych ludzi szata graficzna publikacji bardzo ułatwia naukę, czyniąc ją przyjemniejszą i efektowniejszą. Nowoczesny design na okładce zachęca do otworzenia książki.  Z tą książką nauka matematyki okaże się łatwiejsza.

 

Rekomendowane wpisy